Müzik ve Drama Eğitmeni Agâh Eroğlu liderliğinde yürütülecek olan kurs programında 4-6 yaş arası okul öncesi çocukların piyano vb. enstrümanları çalarken ihtiyaç duyacakları notaları okuyabilmelerini hedefleyen bir kurs programıdır. 8 ay sürecek olan kurs içerisinde masallar ve hikayeler yoluyla bir maceraya atılacak ve notaların diyarında bir gezintiye çıkacağız. Bu masallar ekseninde yapacağımız alıştırmalar ve egzersizlere siz velilerimiz de dahil olacaksınız. Dersler Pazar akşamları saat 17:30 - 18:15 arasında Kocaeli Bölge Tiyatrosu dersliklerinde yapılacak, ilk ders 10 Şubat Pazar günü başlayacaktır. Kontenjan 12 kişi ile sınırlıdır.

"İyi de nedir bu solfej?" dediğinizi duyar gibiyim. Solfej kısaca;  dizek üzerinde yazılı olan müzik notalarını sesleri ile okumaktır diyebiliriz. Yani müziğin alfabesini okumaktır. Nota okumayı bilmeden enstruman çalmak, okuma yazma bilmeden mühendislik yapmaya çalışmak gibidir. Bu yüzden herhangi bir enstrumanı çalabilmek için nota okumayı bilmek gereklidir. Genelde solfej eğitimi, okuma yazma öğrendikten sonra verilen bir eğitimdir hatta çoğunlukla enstruman dersine başlayan bir kişi aldığı ders ile birlikte öğrenmeye çalışır ve bu genelde zorlayıcıdır. Bazı çocukların nota okumakta zorlandıkları için çalmayı sevdikleri enstrumanlardan soğudukları bile görülmektedir. 

4-6 Yaş için Solfej Kursu

Masallar ile

Nota Okumayı Öğreniyoruz

Başlangıç Tarihi: 10 Şubat Pazar  17:30 - 18:15

Çocuklar hepimizi şaşırtabilirler    :)  

Ne

Hedefliyoruz? 

Bu kursun sonunda hedefimiz, çocukların henüz okuma yazmayı dahi öğrenmeden notalarla eğlenceli bir yol ile tanışıp, bir macera eşliğinde bazen canlandırmalar, bazen alıştırmalar yaparak anne-babalarının da aktif katılımıyla notaları okumaya başlamaları. Böylece kurs sonrasında başlayacakları herhangi bir enstrüman (piyano vb.) eğitimi sırasında nota okuma konusundaki problemleri aşmış olarak sadece enstrümana adapte olabilmelerine olanak tanımaktır. 

 

Önemli Not :  Çocuklar hepimizi şaşırtabilirler :)  

Süreç Nasıl İşleyecek?

Başvuru

Aşağıdaki form ile ön kayıt yaptırabilir, ya da

0536 557 84 17 

telefon ile ön görüşme yapabilirsiniz.

Kayıt

Agâh Eroğlu ile yapacağınız yüzyüze görüşme sonrasında kurs kayıt formunu doldurarak kesin kaydınızı yapabilirsiniz.

Materyal Temin

Kayıt sırasında yapılacak yönlendirme ile gerekli materyallerin (kitapların) temin edilmesi.

Dersler

Her Pazar 17:30 - 18:15 arasında yapılacak olan derslere sürekli katılım sağlanmalıdır. Derlere çocuklar ile birlikte velilerinden biri de katılım sağlamalıdır. Kurs 8 ay sürecek, yaz sezonunda derslere 1 ya da 2 ay ara verilecektir.

Ön Kayıt Formu